Pneu servis

Jak provádíme výměnu pneumatik?

Pro každé kolo, které je nutné z automobilu demontovat, nejdříve uvolníme šrouby pomocí pneumatického klíče, včetně bezpečnostního šroubu. Na demontážním stroji následně oddělíme pneumatiku od disku. Nová pneumatika se pak musí ošetřit speciálním mazivem v místě, kde přilne k disku, a je potřebné vyměnit i ventil. Poté se pneumatika nafoukne netoxickou směsí plynů do požadovaného tlaku, jenž je zbaven vlhkosti a nečistot. Pro zajištění komfortní a bezpečné jízdy je nezbytné poté celý komplet disku a pneumatiky vyvážit. Před  montáži zpět na vozidlo nejdříve očistíme styčné plochy náboje a disku kola. Pneumatiky lehce dotáhneme pneumatickým klíčem a finální utažení provedeme momentovým klíčem, abychom zajistili správné utahovací momenty.  


Kdy je nutné nasadit zimní pneumatiky? Majitelé motorových vozidel jsou zákonem zavázáni vybavit svá vozidla zimními pneumatikami v období od 1. listopadu do 31. března. Tato povinnost platí, pokud na vozovce leží souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy, nebo pokud lze očekávat, že k těmto podmínkám dojde v průběhu jízdy. V místech, kde je vyznačena dopravní značka "zimní výbava" (C15a/C15b), musí být zimní pneumatiky použity bez ohledu na aktuální povětrnostní situaci. Pro vozidla s hmotností do 3500 kg je vyžadováno nasazení zimních pneumatik na všech kolech s hloubkou dezénu minimálně 4 mm. 
Pokud přichází čas na výměnu a vyvážení pneumatik, neváhejte se na nás obrátit.  Jsme tady, abychom se o vaše kola postarali s maximální pečlivostí a profesionalitou.